.december
.krásna a rozmanitá bola táto jeseň
.na jej konci ešte príroda vykúzlila takúto zamrznutú krajinu
.november
.sa neustále vraciam k tomuto hradu, vidno ho z mnohých miest, ale toto s Tatrami v pozadí je asi najfotografovanejšie
.a málokedy sa hmla udrží až do západu slnka, ftedy sú farby spolu s neskorou jeseňou luxusné
.október

.september
.už začalo obdobie hmiel a farieb jesene
Canon EOS 5D II + 70-300 IS

 


.august
.na Liptovskej Mare som bol milionkrát, ale pravdu povediac, nikdy som tam ráno nefotil
.vliezol som do vody, ktorá bola prekvapivo teplá a s mobilom tesne nad hladinou urobil pár fotiek
.svetlo čarovalo, to ráno bolo úžasné
Huawei mate 20 lite

.júl
.kométa C/2020 F3 (NEOWISE)
.až příště přiletí my už tu nebudem …

.jún
.po dlhých rokoch som oprášil svoju starú foto výbavu a zase raz zasadol na pár dní, chvíľ a momentov k farebným krásavcom. Zase raz okúsil tu príchuť fotolovu, čakania a fotenia a ten úžasný pocit keď viete, že niečo krásne máte na fotke. Týto včelárici sú úžasni, krásni a farební. Ideálne na fotenie.
Canon EOS 40D + EF 300mm f/2,8L + 1,4x TC

.máj
Mesiac zboku krásne nasvietil nočné Tatry. Fotil som celú noc dlho-časofky, ale táto mi vyšla ako najlepšia. Vlastne posledná fotka, ktorú som odfotil.

.apríl
Musím sa priznať, že ani mne nenapadlo ísť na toto notoricky známe miesto (od Dúbravy) fotiť západ slnka. A keďže som si tento rok povedal, že budem čo najmenej fotiť východy a západy slnka, tak som počkal až kym slnko nezapadne a hrad sa nerozsvieti. V tomto období bol na spojenie týchto dvoch vecí ideálny čas. Hrad rozsväcujú pomerne skoro, ešte kým su farby aj na oblohe.
Canon EOS 5D mk II, EF 70-300mm f/4-5,6 II IS USM

.marec
V tomto mesiaci bol luxusný západ mesiaca. Obrovský, farebný a výchádzal presne na čas, kedy vychádzalo slnko. Bolo zamračené, ani som nedúfal, že z toho rána nejaké foto bude. Nakoniec v poslednej chvíli všetko pekne klaplo. Vždy sa oplatí ísť vonku. Neexistuje zlé počasie. Iba zlé oblečenie a lenivosť.
Canon EOS 5D mk II + EF 70-300mm f/4-5,6 IS II USM

.február
Most do zeme Terabithia. Presne toto mi tá fotka pripomína. Všetci sme na konci plakali. Fotografia vznikla v našom ateliéri. Kúpil som takéto zaujímave pozadie a trošku som maturoval, kým som ho ako tak dokázal nasvietiť aby to vyzeralo prirodzene. Grétka mi robila modelku a keďže to trvalo  dosť dlho, tak si popri tom čítala najakú knihu.
Canon EOS 40D, EF 50mm f/1,4

.január
Mám skutočne rád rôzne patlaniny na fotkách. Mám rád efekt tilt/shift efekt, páči sa mi fotenie na LensBaby objektív alebo používať rôzne techniky, ktoré trošku fotku oživia alebo zmenia. Ale mám rád, ak sa takéto zmeny udejú priamo v teréne a vo foťáku a nie následne v počítači. Táto fotečka vznikla odzumovaním a trošku preexponovaním.
Canon EOS 50E, EF 17-40mm f/4L, agfa apx 100

@ pali hradiský / www.fotoTATRY.sk