FOTO TÝŽDŇA 2022

Trávim za foťákom pomerne dosť času. Prakticky ho mám v ruke takmer každý deň a fotky pribúdajú. Tak som si dal záväzok, že každý týždeň vyberiem nejakú tú TOP, ktorá najlepšie charakterizuje posledných 7 dní a niečo k nej aj napíšem. Poslednú dobu svoje súkromné fotenia a projekty cwakám paradoxne buď na veľkoformát alebo mobil.

MÁJ

Kamenický hrad mám kúsok za domom. Rád tam chodím na nedeľnú prechádzku s deťmi. Keď ešte strom nemal listy, vymyslel som si takúto kompozíciu. Ale paradoxne som tam nevedel dostať žiadného človeka. A ako išiel čas, aj slnko zmenilo uhol kde zapadlo. Ale niečo sa podarilo cwaknúť

APRÍL

MAREC

 

Po niekoľkých dňoch hľadania a prechodených veľa kilometrov považujem svoj spadnutý dron za nezvestný. Bol to príjemný spoločník, s ktorým som mohol vidieť tú našu krásnu krajinu aj z vtačej perspektívy. Toto je jeho posledná fotka, ktorú urobil. Česť jeho pamiatke 🙂

 

ŠKODA FAVORIT
Ďalší úlovok do mojej zbierky „zabudnuté svety.“ Favoritku ešte nemám. Mototechna predávala v roku 1988 základnú verziu za 84 600 a potom luxusnú verziu 136 LS za 89 123 Kčs. 3-izbový byt stál v tej dobe okolo 30tisíc.

 

Dubník a opálove bane s netopierom nad hlavou
Mal som tú česť a možnosť fotiť v neprístupných a tajomných opálových baniach.

 

Vojenské bunkre (okolo 55ks) boli postavené v rokoch 1937-1938 a je možné ich nájsť pri obci Slanská huta. Ich úlohou bolo zabrániť možnému prieniku maďarských vojsk na československé územie.

 

FEBRUÁR


JANUÁR


© pali hradiský / www.fotoTATRY.sk