FOTOGRAFIA TÝŽDŇA, február a marec 2017

.ani som si nemyslel, že je také ťažké myslieť na to, že musím nafotiť alebo nájsť fotku vhodnú ako foto týždňa. Začal druhý mesiac a ja sa budem snažiť i naďalej pridávať na fotoTATRY nové foto. 5 ks už mám za sebou, takže pokračujeme vo februári a marci ďalšími

.foto týždňa 14 – letka

Canon EOS 50E, EF 28/1,8. agfa 400 APX
.deti majú z toho vždy veľkú show, keď odlieta od nemocnice. Tak v rámci dokumentovania ich rastu som si musel cwaknúť aj túto udalosť 🙂

.foto týždňa 13 – Štiavnické tajchy

.pentacon six, biometar 80mm f/2.8, fujichrome velvia 50
Miesto, kde sa da krásne oddýchnuť. Banská Štiavnica a jej tajchy dookola. Ráno tam nestretnete ani nohu a môžete pokojne komponovať a užívať si prichádzajúci deň.

.foto týždňa 12 – Riomaggiore

dji phantom 4
posledná návšteva Toskánska a La Specia sa niesla aj v lietaní nad touto krásnou krajinou. Tam kde som sa nedostal vďaka vysokým vlnám a krásne som zmokol (som celkom rád, že ma tá vlna nezhodila do mora a nevykúpal som sa), sa dron dostal bez problémov a urobil robotu, ktorá sa od neho očakávala. Je to nový rozmer a možnosti pre fotenie.

 


.foto týždňa 11 – Kolibrík

Canon EOS 40D, EF 300mm f/4L
Mal som taký mini fotografický sen. Nafotiť si niečo najmenšie (kolibríky) a niečo najväčšie (slony). To prvé sa mi v roku 2011 podarilo v Kostarike. To druhé na seba necháva čakať, ale verím, že i to bude v pozadí s Kilimandžárom. Pamätám si na túto fotku dodnes. Sedel som s Radkom Demjanom asi 3h na zemi, foťáky pripravené a čakali kedy priletí práve k tomuto kvetu. Lietal všade, ale k tomu nášmu nie a nie.

 

.foto týždňa 10 – Prelet

pentax 645n, biometar 80/2,8. Kodak T-max 400@800
.tie lampy boli úžasné. Či už oproti totálnemu plechu, alebo upršanej oblohe. Čakal som na ftáka dosť dlho. A potom sa len modlil, že som ho tam zachytil a bude aspoň ako tak ostrý.

 


.foto týždňa 09 – Poľská gýýýčofka

fuji x100t
.niektoré miesta mám v archíve už niekoľko rokov. Teraz sa mi konečne podarilo zosúladiť termín a pár fotografov aby sme na sever Poľska vyrazili. A jedno ráno bolo skutočne gýčové. A v tomto prípade platí aj staré známe, šťastie praje pripraveným. Vedel som kedy vypnú lampy, takže som čakal do poslednej chvíle, aby sa nebo zafarbilo, ale aby ešte stále svietili lampy.

 


.foto týždňa 08 – Pražská skoro klasika

Canon EOS 50E, EF 200mm f/2,8L. Fujichrome VELVIA 50?
.zachvíľu nastane ten čas, kedy sa slniečko o5 posunie tak aby sa z Petťína v Prahe dalo nafotiť krásne za vežami stovežatej matičky. Takto som ich fotil pred 7 rokmi a teraz pôjdem zas. Stretne sa tam mnoho fotografov a vačšinou to končí v nejakej kaviarničke a volaním šéfovi do práce, že sa pokazilo auto alebo niečo podobné 🙂

 


.foto týždňa 07 – Strážca pokladov 

PENTAX 645n, Biometar 80mm f/2,8, Kodak T-MAX
.bol to veľký kamarát a obľúbený objekt mnohých fotografov. Stál na parádnom mieste v poli pod Tatrami. Zvykol som si k nemu chodiť keď bolo počasie fakt zlé a hovoril som si, že inde sa ísť ani neoplatí. Vždy sa pri ňom dalo niečo cvaknúť. Nostalgicky spomínam, už nestojí, ale i tak som sa tam nedávno zastavil a pozdravil ho.

.foto týždňa 06 – Toskánska mačička (Montepulciano)

Olympus mju II, AGFA APX 400
. konečne som sa dostal k niektorým negatívom z jesenného toskánska. Počasie nám až tak neprialo, väčšinou bolo zamračené alebo pršalo, tak sa dal využiť aspoň čiernobielý film v Toskánskych uličkách. Táto mačička ochotne pózovala aj keď som si pred ňu ľahol na necelý meter. Chcel som zachytiť aj architektúru ľudoprázneho mestečka Montepulciano.

© pali hradiský / www.fotoTATRY.sk