PODTATRANSKOU KRAJINOU – FOTO WS

posted in: Nezaradené, workshopy | 0

 

FOTOGRAFICKÝ WORKSHOP 4 – 6. 12. 2015


 

 

PIENAP1
TATRY z PIENIN

 

 

Už piaty fotografický workshop v miestach, ktoré sú môjmu srdcu najbližšie a ktoré poznám

Vďaka dobrým znalostiam daných lokalít sa budeme presúvať v prípade potreby z miesta na miesto pomerne rýchlo. Zaujímavé lokality na fotenie a možnosť ich fotiť za hocijakých podmienok zaručia, že foťák sa vo fotobatohu určite nebude povaľovať.Hľadať tie najlepšie kompozície, pohľady a čakať na to najlepšie svetlo. Ale fotiť neskončíme ani po západe slnka. Nočná fotografia krajiny otvára nové možnosti, ako naplno rozvinúť svoju kreativitu. A večer v príjemnej atmosfére prezerať a konzultovať nafotené zábery, porovnávať, naučiť sa ich spracovávať … Tešíme sa na Vás“

Termín:

  • 25. – 27. september 2015 (PLNE OBSADENÉ)
  • 04. – 06. december 2015

Ubytovanie: rodinný dom Betlanovce

Počet fotografov: min.3 – max.8

Lektori: Pali HradiskýMarek Dunajský

Cena: 111 € 

cena zahŕňa (ubytovanie, 1x obed alebo večera v sobotu, káva a čaj, dvaja lektori )
cena nezahŕňa (ostatnú stravu a občerstvenie, dopravu na miesto konania)
– v prípade potreby poskytneme po dohode odvoz zo SNV, PP, KK, LE a tiež aj 6-7 miest počas workshopu

 

5
Spišský hrad

 

 

WORKSHOP JE VHODNÝ AJ PRE MENEJ TURISTICKY ZDATNÝCH ÚČASTNIKOV. BUDEME SA POHYBOVAŤ VŽDY NEĎALEKO AUTA, VEĽKÉ TÚRY ANI VÝLETY NIE SÚ V PROGRAME WORKSHOPU. JE VHODNÝ TAK AKO PRE ZAČÍNAJÚCICH TAK I PRE POKROČILEJŠÍCH FOTOGRAFOV, KTORÍ CHCÚ SPOZNAŤ NOVÉ MIESTA A NIEČO NOVÉ SA NAUČIŤ, PRÍPADNE STRETNÚŤ PARTIU ĽUDÍ S PODOBNÝM ZÁUJMOM O FOTOGRAFIU.

Doporučené vybavenie:

Pre krajinársku fotografiu (pre tento fotokurz) je vhodným fotoaparátom digitálna zrkadlovka, mirrorless s objektívom (objektívmi) alebo iný fotoaparát, ktorý dovoľuje manuálne alebo poloautomatické ovládanie, skrátka režimy P, S, A, M.
Využijete rôzne ohniskové vzdialenosti, od širokouhlého až po silnejší teleobjektív, preto rozhodne nenechávajte žiadny doma. Možnosť okamžitej kontroly nafoteného snímku je na nezaplatenie (platí hlavne pre začínajúcich fotografov).
Nutnosťou pre fotenie v krajine je statív. Nielen pre dlhé expozície pri fotení východov a západov slnka, ale tiež pre fotenie nočnej oblohy.
Keďže sa budeme pohybovať v jesennom, horskom teréne je dobré mať kvalitnú, pevnú nepremokavú obuv, prípadne návleky, nepremokavé oblečenie (fotiť sa bude takmer za každého počasia). Príroda vie dobre prevetrať aj v poli pri ceste.
Program fotografického kurzu budeme operatívne meniť podľa aktuálneho počasia – rôzne podmienky vyžadujú rôzne prístupy k hľadaniu vhodných motívov a miest na fotenie. V krajinárskej fotografii je najideálnejší čas na fotenie ráno a večer, preto sa treba tiež pripraviť na ranné a večerné výstupy na fotografické lokality.
Výhodou je tiež mať vlastný notebook.


Náplň workshopu:

  • výber vhodného miesta a motívu pre fotografovanie vzhľadom na ročné obdobie a poveternostné podmienky
  • správne určovanie východu a západu slnka, vyhodnotenie situácie, kedy a kde sa oplatí čakať na to naj svetlo, ako využiť aktuálne dané podmienky
  • nočná fotografia a fotografia hviezd pokiaľ to počasie dovolí
  • správne použitie statívu, predchádzanie otrasom pri expozícii a vetre
  • výber správneho ohniska a objektívu pre danú lokalitu
  • voľba správnej kompozície
  • správne používanie zrkadlovky, rýchle ovládanie, správne nastavenie clony a času pre krajinársku fotografiu
  • počas večerných sedení ukážky spracovania fotografií

 

 

3
TATRY z Levočských vrchov

 

 

 

© pali hradiský / www.fotoTATRY.sk