INDIVIDUÁLNE FOTOKURZY

 

Tri kopce – Slovenský raj

 

V súčasnosti, keď trh ponúka na predaj nespočetné množstvo fotoaparátov rôznej kvality a cenovej kategórie, môže byť jeho majiteľom naozaj každý. K tomu, aby sa človek stal fotografom, však chýba ešte nejaký ten krôčik. Fotografia je nepochybne zaujímavým koníčkom, k jeho rozvoju však občas potrebujeme pomoc iného človeka, ktorý je schopný nás nasmerovať, konštruktívne skritizovať a poskytnúť rady, vďaka ktorým môžeme rásť. S týmto zámerom ponúkam všetkým záujemcom moje skúsenosti, ktoré môžeme zdieľať na individuálnych stretnutiach. Do ponuky dávam individuálne kurzy, ktorých termín a obsah prispôsobim požiadavkám klienta. Sú určené primárne pre začínajúcich fotografov a tých, ktorí majú pocit, že v svojej tvorbe stagnujú a chcú získať náhľad iného človeka.

 

Okruh pripravených kurzov:

1. Základy úspešného používania novej digitálnej zrkadlovky

Digitálna zrkadlovka už dávno nie je nástrojom len profesionálnych fotografov. S kúpou nového prístroja prichádzajú nové starosti ako ho nastaviť, ako sa o neho starať, ako s ním fotiť. Dajte si poradiť profesionálnym fotografom, ktorý má bohaté skúsenosti s množstvom zrkadloviek akýchkoľvek značiek. Na kurze Vám pomôžem a poradím, ako presne nastaviť prístroj na konkrétne situácie, ponúknem tipy a triky každodenného používania digitálnej zrkadlovky. Kurz ukáže mamičkám na materskej dovolenke ako najlepšie fotiť rastúce deti, navedie rodinných fotografov, ako doniesť čo najlepšie fotky z rodinných dovoleniek a je vhodný aj pre každého, kto sa chce téme fotografie venovať hlbšie. Súčasťou kurzu je i praktické cvičenie v teréne (príroda alebo ateliér).

 

2. Základy fotografovania, umenie kompozície a expozície

Takmer každý, kto úspešne zvládne používať fotoaparát po technickej stránke, príde k otázke, prečo jeho fotografia nie je zaujímavá a nepúta pozornosť. Pokiaľ chcete vytvoriť takúto fotografiu, je potrebné poznať aj nejaké fotografické pravidlá. Počas kurzu preniknete do tajov správnej expozície scény a hlavne dokonalej kompozície, ktorá zaujme na prvý pohľad. Naučíte sa ako správne využívať svetlo, ako sa hrať s hĺbkou ostrosti, s pozadím, … Jednoducho spoznáte množstvo tipov a pravidiel, ktoré sú potrebné k vytvoreniu pôsobivej fotografie. Po kurze budete rozumieť vzťahu trojuholníka ISO – čas – clona.

 

3. Základy fotografovania krajiny

Cieľom kurzu bude naučiť sa zachytiť prirodzené svetlo v krajine, správne komponovať a exponovať. Súčasťou kurzu bude fotenie v teréne pred východom slnka alebo počas jeho západu. Počkáte si na „prvé svetlo,“ ktoré je pre krajinársku fotografiu najzaujímavejšie alebo sa naučíme zachytiť tie posledné lúče. Naučíte sa čítať predpovede počasia, správne vybrať miesto na fotenie a pripraviť sa na tú kratučkú chvíľku dokonalého osvetlenia krajiny. Preniknete používania filtrov, statívu, externej spúšte, predsklopenia zrkadla a pod. Po rannom fotení sa budeme zaoberať výberom vhodných prechodových, polarizačných alebo iných filtrov, spracovaním fotografií, spracovaním RAW súborov a ich konečnou úpravou pre web alebo pre tlač.

Termíny, trvanie a cena kurzov:

  • individuálne po dohovore
  • trvanie cca 5 hodín (podľa dohovoru)
  • cena : 50€

 

 

Rád Vám na kurz vystavím darčekový poukaz. Obdarujte svojích blízkych originálnym darčekom.

 

 

 

Česko – Saské Švýcarsko

 

 

 

 

© pali hradiský / www.fotoTATRY.sk