Krátke zhodnotenie workshopov 2014

Tri koruny

 

Konečne som si našiel čas sa trošku vrátiť späť a zhodnotiť jesenné workshopy a individuálne fotokurzy. Lístie už skoro všade opadalo, krajina sa z pestrej zmenila na šedivú. Čas kedy sa čaká na bielu nádielku, keď ma už nečaká žiadna svadba ani iné fotenie na zakázku ( aspoň o ňom zatiaľ neviem), čas kedy si môžem sadnúť večer k vínu (keď deti zaspia) a môžem písať s pocitom, že na disku aj filmoch mám pár dobrých záberov, ktorým sa môžem počas dlhých zimných večeroch venovať.

srdce

 

Individuálne fotokurzy

Čas je v dnešnej dobe vzácny. Vypísať presné termíny workshopov je pomerne jednoduché. Naplánovať počasie je už ťažšie (až nemožné) a trafiť sa do „voľna“ všetkym záujemcom, ktorí sa chcú naučiť narábať s fotoaparátom a naučiť fotiť je už úplne nemožné. Preto prišla moja ponuka prispôsobiť sa začinajúcim fotografom, klientom čo najviac. Za necelé 2 mesiace túto možnosť využilo 7 budúcich fotografov,  čo ma fakt teší a utvrdzue v tom, že to má zmysel a je o takýto individuálny fotokurz záujem. 

 

podtatranská jeseň

 

Fotografický workshop – PIENINY

Počasie na víkend hlásili naozaj ideálne. Ráno hore pekne, dole hmly, cez den azuro, v noci polojasno. Ideálne na fotografický víkend, ideálne na fotografický workskhop. S Marekom poznáme Pieniny velmi dobre a tak sa prispôsobovať aktuálnemu počasiu a chuti účastníkov nebol problém. Piatok večer sme začali fotením hviezd. Počasie bolo ideálne. Spočiatku polojasno, takže mraky a hviezdy pri dlhom čase, podsvietené vychádzajúcim mesiacom vytvorili na fotkách skvelú atmosféru. Potom už bolo totálne jasno, takže sme sa mohli venovať hlavne teoretickej časti fotenia hviezd, tak ako sa to má robiť.Hmla je mrcha. Prečo to píšem? Každý fotograf ju vyhľadáva, čaká na obdobie kedy sa objavuje a ona si mrcha i tak urobí furt po svojom. Raz je jej moc, inokedy málo. Niekedy ju čakáme na 100% a ona sa ani neukáže. Našťastie sme zvolili na východ slnka miesta v poradí ako sme zvolili. V sobotu bolo hmly veľa a my sme boli na Sokolici nad ňou s luxusnými výhľadmi na Tatry. Menila sa každou minútou a i napriek slnku, ktoré už bolo vysoko sa dalo stále čo fotiť.
Deň trávime prechádzkou a fotografickým (kompozičným) cvičením na hrebeni nad Haligovskými skalami, objavujeme (objavenú) jaskyňu, oddychujeme. Pri takmer prebdenej noci pri foteni hviezd a piti vínka v noci sme toho moc nenaspali. Večer sa presúvame k vode a zámku Niedzica odkiaľ nás tesne pred nocou vyháňa strážna služba. Nápadov na fotenie vzniklo na priehrade habakuk. Už sa teším na nové výzvy.
Tak ako ráno na Sokolici, tak i ráno pod Wielkym Wierchom vyšlo ukážkovo. Krásna prevaľujúca sa hmla na úrovni Lesnického sedla, more pod Tromi korunami, ideálne fotenie už hodinu pred východom slnka a ešte lepšie s prvými ranným lúčmi. Prakticky až keď sedíme o pár hodín s majiteľom kiosku na Lesnickom sedle odkladáme fotoaparáty. Tento víkend sa fakt vydaril. Nielen fotograficky. S Marekom prijímame nové výzvy pre robenie workshopov. Uvidíme ako sa bude dariť.
zo Sokolice

 

 

© pali hradiský / www.fotoTATRY.sk