WS-FOTÍME NA MOBIL – SUCHÁ BELA

Som sa fakt dal nahovoriť. Sám tomu neverím, že som v lete, hlavnej turistickej sezóne dal Suchú Belu. A to o 10tej z Podlesku. A to aj po tom, čo som stál v kolóne a na parkovisko sa dostal po 25 minútach. Ale presvedčenie, že aj v preplnenej rokline sa dajú nafotiť mobilom rodinné fotky tak aby na nich nebolo milión turistov, bolo silnejšie. A bolo to pomerne zložité. Pri prvých rebríkoch sme čakali asi pol hodiny. Všade cestou niekto niekdo bol. Ľudí bolo požehnane. Desiatovali, pili vodu alebo len oddychovali. Ale jednoducho boli všade. Teda až po spomínaný rebrík pri Misovom vodopáde. Tam sa vytvorila zápcha, ktorá nás zdržala na jedno pivo. Jirka ho vytiahol z ruksaku ako spásu. Bolo celkom teplo a tak to bolo fakt príjemné. No a nad rebríkmi sa to celkom roztrhalo a napríklad pri Okienkovom vodopáde sme šli rebríkmi skoro sami a nad ním už to bolo fakt v pohode i na fotenie.

Záver rokliny dal hlavne deťom celkom zabrať. Už je to taká nudnejšia pasáž bez rebríkov. Ale zase pre mobily úplne super na hľadanie vhodných kompozíc. A najlepšie je to s mobilom fakt nízko od zemi. Horšie je to, keď je to až tak nízko, že ho vlastne ponoríte do vody, ale aj to už mudrlanti vymysleli a spravili nepremokavé mobily 🙂 Cestu dolu sme si polovica „spríjemnili“ jazdou na bicykli, ktorý si viete nad Suchou Belou požičať. Ja som šiel s Heňom a Jirkom pešo. A prečo je „spríjemnili“ v úvodzovkach? Lebo mojími skratkami cestou dolu sme prišli na Podlesok presne v tom istom čase ako cyklisti, ktorý sa celkom utrápili po kamenistom zjazde. Dole pri pivku ešte narýchlo upravíme pár fotiek v mobile a môžeme ísť domov.

Nižšie v článku dávam fotky fotené na mobil Huawei Mate 20 Lite. Fotené do jpeg (before) a upravené v mobile (after) programom, ktorý je v mobile od začiatku. Ak sa chcete čo to naučiť o fotení na mobil, dajte vedieť. Dnes sú tie stroje naozaj na vysokej úrovni a mnohokrát nahradia fotoaparáty v plnom rozsahu.


© pali hradiský / www.fotoTATRY.sk