PREDAJ FOTOTECHNIKY – PENTAX 645n

.už takmer dva roky je to môj najobľúbenejší stroj na robenie fotiek. Luxusný stredoformát PENTAX 645n (v článku o ňom TU), ktorý sa na nič nehrá. Jednoducho si len stále urobí poctivo svoju robotu a ja som spokojný. Tento inzerát sa mi nepíše ľahko. Najradšej by som si ho nechal, ale už i tak skladujem neskutočné množstvo techniky a pomaly nie je miesto. Takže hneď na úvod. Nechcem sa ho zbaviť, ale chcem ho poctivo predať. K fotoaparátu mám 4 objektívy s bajonetom pentacon six a jednu redukciu pentax 645n / pentacon six. Pri kúpe všetkého naraz dohodneme zľavu 🙂


pentax-645n


.predám PENTAX 645n – 320€ – veľmi pekný stroj. Bol to fotoaparát navrhnutý pre svadobných fotografov (svadba nafotená týmto foťáčikom TU ). Viac menej, keď som sa obhliadal po stredoformáte, aj toto bol jeden z ukazovateľov, prečo som si ho kúpil. Navyše je to autofocusové telo. Zaujímavosťou je, že nemá predsklopenie zrkadielka (alebo v prípade stredoformátu zrkadla), no napriek tomu som s ním bez problémov fotil so 180mm objektívom i 1/45s a fotky sú  ostré. Za tie dva roky som s ním vyfotil 48 filmov (čiernobiele aj farebné). Nedávno som v ňom menil baterky (VARTA Lithium). Fotoaparát ma jedinú vadu. Občas sa zasekne závierka. Je to nepravidelne, v servise tiež nevedeli o čo ide. Jednoducho sa pri exponovani závierka otvorí, ale už nezavrie a fotoaparát zamrzne. Pomôže len otvorenie bat. šachty a zavretie nas5. Tým sa fotoaparát reštartuje a všetko pokračuje normálne. Niekedy to urobí 1x za film, inokedy 2x. Teraz som s ním nafotil 10ks Kodak T-Max 100 v Toskánsku a urobilo mi to spolu 3x. Takže ho predávam s touto „vadou.“

.predám objektív Carl Zeiss Jena Sonnar 180mm f/2,8 – 180€ – písal som o ňom v samostatnom článku TU. Je to baj. pentacon six so slnečnou clonou. V krátkosti len, mal som obe verzie. Aj tú s MC vrstvami a osobne, rozdiel som v tom nevidel.

.predám objektív Carl Zeiss Jena Biometar 80mm f/2,8 – 75€ PREDANÉ–  stará klasika a záklaďak pre stredoformát

.predám objektív Carl Zeiss Jena Flektogon 50mm f/4 – 75€ PREDANÉ – verzia „zebra.“ Na prednej šošovke sú vlasočnicové škrabance. Už som ho takto kupoval a za tú dobu používania som si nevšimol, žeby mi to vadilo.

.predám objektív ARSAT 30mm f/3,5 – 200€ – pri clone  f3,5 drhne trochu ostrenie od 0,3 – 0,5m, ďalej už ide plynulo. Pri vyšších clonách to nerobí vôbec. Dá sa na to zvyknúť, nie je to funkčná vada.


pentax-645n-_1


© pali hradiský / www.fotoTATRY.sk